Ochotnicza Straż Pożarna w Obrze
czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
INFORMACJE OGÓLNE O OSP W OBRZE
2018-08-29
Nasza jednostka jest w grupie biorących najczęstszy udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych na terenie powiatu wolsztyńskiego, są to: pożary, likwidacja miejscowych zagrożeń (w szczególności po ulewach, nawałnicach, i likwidacja substancji ropopochodnych), wypadki komunikacyjne, poszukiwanie osób zaginionych oraz innych nieszczęśliwych zdarzeń. Uprawnionych jest 26 strażaków, którzy posiadają odpowiednie wyszkolenie, umundurowanie i ważne orzeczenie lekarskie.

Reprezentujemy naszą jednostkę poprzez udział w zawodach sportowo- pożarniczych na szczeblach gminnych i powiatowych, oraz w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim, uzyskując bardzo wysokie wyniki,

OSP w Obrze ściśle współpracuje z lokalnymi organizacjami, m.in. z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ludowym Zespołem Sportowym „Znicz Obra”, PZW w Obrze, Nadleśnictwem Wolsztyn i parafią w Obrze; jak również z pobliskimi jednostkami OSP. Poczet sztandarowy uczestniczy w wielu uroczystościach państwowych i religijnych na terenie całego powiatu.

Jednostka nieustannie się rozwija, nie zapominając o tradycjach, które zapoczątkowali nasi założyciele, np. Siwek Wielkanocny, którego jesteśmy organizatorami nieprzerwanie od 1946 roku.

Obecnie jednostka liczy: 75 członków, z tego 66 zwyczajnych (czynnych), w tym 11 kobiet oraz 7 członków honorowych. Posiadamy również dwie drużyny MDP : chłopców i dziewczyn.


<- powrót
 liczba odwiedzin: 2150221      online: 1