Ochotnicza Straż Pożarna w Obrze
czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Spotkanie w sprawie dotacji oraz przekazanie umów
2019-09-07

W spotkaniu uczestniczyli:
-Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita wraz z zastępcą st. kpt. Karolem Kędziorskim, -przedstawiciele wolsztyńskiej komendy jak i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Wolsztyn,
-Pani Marta Kubiak - Poseł na Sejm RP,
-Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Krzysztof Błaszczyk,
-Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis.


W pierwszej części spotkania, komendant powiatowy powitał wszystkich przybyłych oraz przybliżył tematykę zaplanowanych dotacji, zwracając uwagę na aktualne potrzeby i sytuację ochrony przeciwpożarowej na obszarze chronionym.


Następnie, głos zabrała Pani Marta Kubiak. Po krótkim wystąpieniu, przyszedł czas na oficjalne wręczenie Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrze, Druhowi Rafałowi Smerdce, umowy dotacji na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który w przeciągu kilku tygodni uzupełni bazę sprzętową ochotników z Obry.


Wręczono również umowy związane z dotacją MSWiA dla jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego" oraz umowy związane z dotacją MSWiA dla pozostałych jednostek OSP (spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego) „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Dofinansowaniem objęte zostaną jednostki z Świętna, Kębłowa, Tłok oraz Wroniaw.


Piątkowe popołudnie było również doskonałą okazją do złożenia przez ochotników wniosków o dofinansowanie w ramach programu 5000+, po uprzednim omówieniu trybu i zasad udzielania dotacji. Po części oficjalnej, przyszedł czas na wymianę zdań i spostrzeżeń a także dyskusji na tematy związane z ochroną przeciwpożarową. Pani Marta Kubiak, korzystając z okazji odwiedziła również wolsztyńską jednostkę, gdzie miała możliwość zapoznania się z bazą lokalową oraz posiadanym sprzętem wykorzystywanym podczas działań.


Źródło: KP PSP Wolsztyn
Foto: asp. Waldemar Wielgosz- KP PSP WolsztynGALERIA: Przekazanie umów
<- powrót
 liczba odwiedzin: 1382224      online: 1