Ochotnicza Straż Pożarna w Obrze
czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Historyczna chwila dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrze
2019-11-20

                                            

                                                   Historyczna chwila dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrze.

W dniu 18 listopada 2019 r. OSP Obra pozyskała pierwszy nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy GBA marki Volvo FL 4x4, który został wyprodukowany w przedsiębiorstwie specjalistycznym BOCAR w Korwinowie koło Częstochowy.

    Druhny i druhowie podjęli inicjatywę o pozyskaniu nowego pojazdu dla naszego OSP już kilka lat temu, który nie uzyskiwał pozytywnego zaopiniowania. W miesiącu styczniu br. Odbyło się spotkanie u burmistrza pana Wojciecha Lisa, na którym uczestniczyli komendanci PSP w Wolsztynie oaz przedstawiciele jednostek OSP zainteresowanych pozyskaniem pojazdu specjalistycznego z gminy Wolsztyn. W planie finansowym samorząd gminny zabezpieczył 450 tys. Po zaopiniowaniu osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciw pożarowe podjęto decyzję o zakupie nowego pojazdu dla OSP Obra. Zarząd OSP Obra składał również wnioski o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na zakup pojazdu pożarniczego.
- Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej 120 tys.
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu 190 tys.

Po pozytywnym opiniowaniu przez wyżej wymienione instytucje i zabezpieczenie środków i dokumentacji ogłosiliśmy procedurę przetargową, która została rozstrzygnięta 8 lipca br. Gdzie wybrano najkorzystniejszą ofertę firmy BOCAR opiewającą na sumę 759.771.00 zł. brutto oraz trzydziesto sześcio miesięczną gwarancją na podwozie marki Volvo FL D3C. Ochotnicy z naszej jednostki w oczekiwaniu na odbiór nowego pojazdu robili zakupy drobnego sprzętu, który zostanie umieszczony w pojeździe na sumę ponad 20 tys.

W dniu 18 listopada w godzinach nocnych druhowie naszego OSP z prezesem Rafałem Smerdką, vice prezesem, naczelnikiem Szymonem Tomysem oraz Sławomirem Orwatem Pawłem Trawińskim i Andrzejem Adamem udali się do Korwinowa po odbiór nowego pojazdu pożarniczego. Po dokonaniu odbioru technicznego około godziny dwunastej wyruszyli w podróż do swojej jednostki. Mino niesprzyjających warunków pogodowych udało się dojechać w wcześniej zaplanowanym czasie. Planowany przyjazd był na godzinę dziewiętnastą gdzie na powitanie z niecierpliwością czekali druhowie z rodzinami nie tylko OSP Obra, lecz okolicznych jednostek oraz mieszkańcy małej ojczyzny wraz z sympatykami pożarnictwa.

W imieniu wszystkich strażaków z Obry serdecznie dziękujemy za liczne przybycie na tą historyczną chwile, jaką była możliwość przywitania nowego pojazdu w przepięknej oprawie wraz z racami i fajerwerkami. Oficjalne podziękowania nastąpią podczas uroczystego poświęcenia i przekazania pojazdu wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu sprzętu potrzebnego do prowadzenia działań ratowniczych. <- powrót
 liczba odwiedzin: 1781674      online: 1